Yelkende Bodrum’a birincilik geldi

İstanbul’da optimist ve laser sınıfında yapılan Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) Türkiye Şampiyonası mücadelesine Bodrum’dan katılan sporcular, farklı kategorilerde birincilik, üçüncülük ve altıncılık elde etti.

TYF Türkiye Şampiyonası’nın ilk haftasında optimist ve laser sınıfınde 560 sporcu yelken açtı. Büyükçekmece Yelken Kulübü ev sahipliğindeki renkli görüntülere sahne olan organizasyona katılan sporcular, en iyi dereceyi elde etmek için kıyasıya mücadele etti.

Yarışların tamamlanmasının ardından düzenlenen ödül töreninde dereceye girenler açıklanarak kupaları verildi. Törene katılan TYF Başkanı Özlem Akdurak güzel bir yarış haftası geçirdiklerini söyledi. “Sıfır Atık” projesi kapsamında etkinlikler gerçekleştirildiğine de dikkati çeken Akdurak ” Deniz bizim yaşam alanımız.. Yarınlara, sizden sonra yetişecek arkadaşlarımıza da tertemiz denizler bırakmak istiyoruz. Sıfır Atık’ın en büyük savunucusu yelken ailesidir. Lütfen bunu devam ettirelim.”dedi.

Sonuçlar

Şampiyonada optimist genel kategorisinde A.R.M Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü’nden Alp Namdar birinci oldu.

Tayfun Türk

Optimist Junior da ise Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Ali Poyraz Özdemir birinci olurken, çalışmalarını disiplinli olarak devam etmesi drumunda ileride uluslararası başarılara imza atması beklenilen Bodrum Belediyesi Bodrumspor Yelken Şubesi’nden Tayfun Türk 6’ncı oldu.

Laser 4.7 genel kategorisinde Turgutreis Yelken Kulübü’nden Umut Eyriparmak birinciliği Bodrum’a kazandırdı.

Laser Radial Genel kategorisinde Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Ecem Güzel ilk sırada yer aldı.

Laser Standart Genel kategorisinde Fenerbahçe Doğuş Yelken’den Berkay Abay birinciliği elde etti. Bu kategorinin 3’üncüsü, Bodrum’da yelkene başlayan ve geçen sene Fenerbahçe Doğuş Yelken sporcusu olan Yiğit Yalçın Çıtak, laser standart genç kategorisinde adını ilk sıraya yazdırdı.

2024 Olimpiyatları’nda başarı elde etmek için kendine hedef koyan Bodrum Belediyesi Bodrumspor Yelken Şubesi’nden Efe Ağan da laser standart genel kategorisinde 5’inci, genç kategorisinde de 3’üncülük elde etti.

TYF Türkiye Şampiyonası ikinci haftasında 420-470-Techno-RSX-Rüzgar Sörfü Slalom yarışları yapılacak.