Yelkende Turizm Haftası buluşması

Bodrum’da Turizm Haftası programında alınan SCHÜCO-BAYK Kış Trofesi altıncı ayak yarışları yapıldı.

Bodrum Açık Deniz Yelken Kulübünün (BAYK) Milta Bodrum Marina iş birliği ile düzenlediği yarışların altıncı etabında, yelkenciler Turizm Haftası için buluştu. Bodrum Kaymakamlığınca Turizm haftası programına alınan yarışların startını Kaymakam Bilgehan Bayar verdi.
Beraberinde Sahil Güvenlik Bodrum Karakol Komutan vekili Yüzbaşı Ali Murat Mahmat ve Bodrum Gençlik ve Spor Müdürü Oktay Dumruk ile komite teknesine çıkan Bayar, telsizle yarışçılara başarılar diledi.

Her ayağı iki günü kapsayan organizasyonda, cumartesi günü hava muhalefeti nedeniyle yarış yapılamadı. Pazar günü ise şamandıra rotada iki yarış yapıldı.

Üç sınıfta düzenlenen yarışların ödül töreninde, farklı kategorilerde kupalar verilirken, kategorilerinde birinci olanlara Turizm Haftası Kupası da verildi. Düzenlediği organizasyonlarla spor turizmine de katkıda bulunan BAYK ve yarışların sponsoru Schüco’nun da aralarında olduğu bazı kuruluşlara Turizm Haftasına desteklerinden dolayı teşekkür plaketi verildi.

Ödül töreninde de yelkencilerle bir araya gelen Kaymakam Bayar, yarışların Turizm Haftası programında olmasının mutluluğunu yaşadığını, yarışların bu programı renklendirdiğini söyledi.

6-7 Mayıs’ta 7’nci ayak yarışlarıyla kış trofesi mücadelesi tamamlanacak.