Zabıta Teşkilatı 196 yaşında

Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından, zabıta teşkilatının 196’ncı kuruluş yıl dönümü kapsamında Bodrum Belediye Meydanı’nda tören düzenlendi.

Atatürk anıtına çelenk sunulmasının ardından, saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.
Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürü Deniz Özyıldız, günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasında “Belediyemizin görünen yüzü ve içten kulağı olan zabıta teşkilatımız aynı zamanda belediyemiz ile vatandaşlar arasında köprü vazifesi görerek her zaman vatandaşın yanında ve hizmetinde olmaya devam etmektedir. Kentimizde yaşayanların huzurlu, güvenli, eşit ve adil bir biçimde hizmetlerden yararlanmasını sağlamak öncelikli görevimizdir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş amaçlarını bir an olsun aklımızdan çıkarmadan toplumun huzuru için çalışacağımıza olan inancınız tam olsun.” dedi

Törene katılanlar arasında Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Özkan Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Mete Durukan, Sahil Güvenlik Bodrum Karakol Komutanı Binbaşı Koray Kemiksiz, Bodrum Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Cemil Gündüz, gaziler, belediye birim müdürleri, emekli zabıtalar da yer aldı.

Kutlamalar kapsamında zabıta ekip araçlarıyla kortej düzenlendi, zabıta müdürlüğü personeli Başkan Aras’ı makamında ziyaret etti.