Sağlık çalışanlarına moral ve omega3 desteği

Muğla Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Muğla Kültür Balıkçıları Derneği’nin organizasyonuyla 20 ton balık il genelinde yaklaşık 9 bin sağlık çalışanına dağıtıldı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Araştırma Hastanesinde gerçekleştirilen dağıtıma Muğla Tarım ve Orman İl Müdürü Barış Saylak, Muğla Kültür Balıkçıları Derneği Başkanı İhsan Bozan, başkan yardımcısı Ahmet Tolga Vural ile MSKÜ Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Turhan Togan katıldı.

Barış Saylak “Salgıın sürecinde hepimizin sağlığı için çocuklarına, sevdiklerine hasret kalarak gece gündüz bıkmadan, usanmadan, yorulmadan canları pahasına çalışan sağlık çalışanlarına teşekkürü bir borç biliyoruz. Sağlık çalışanlarının salgın döneminde göstermiş olduğu üstün gayret ve fedakarlıkları için minnettarız. Asla haklarınız ödenmez. Bu zor süreçte onların yanında olduğumuzu bir kez daha bildirmek istiyoruz. Bu ortak organizasyonla Muğla igenelinde hizmet veren 9 bine yakın sağlık çalışanımzın bağışıklığını güçlendirmek adına ramazan ayında sembolik bir katkı olarak su ürünleri yetiştiricilerimizin üretmiş olduğu 20 ton balığı paylaşmak istiyoruz.” dedi.

Muğla Kültür Balıkçılar Derneği Başkanı İhsan Bozan ise “Sağlık çalışmalarına minnet borcumuz var. Bu zor zamanlarda yanlarında olduğumuzu ifade etmek adına böyle naçizane küçük bir jest yapmak istedik. Bu projede olmaktan mutluyuz.” dedi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Turhan Togan’da bu davranışın kendilerini mutlu ettiğini söyledi.