Bisikletçiler “Bodrum Halikarnas GranFondo”da buluşacak

Bodrum’da farklı ülkelerden bisikletçileri buluşturacak Uluslararası Bodrum Halikarnas GranFondo’nun ikincisi 14-15 Mayıs’ta gerçekleştirilecek.

15 ülkeden bin dolayında sporcunun kayıt yaptırdığı ve Corelli ana sponsorluğundaki organizasyonda cumartesi günü, orman yangınlarına karşı farkındalık oluşturmak için tur düzenlenecek. Tarım ve Orman Bakanlığının katkılarıyla düzenlenecek 8 kilometrelik tura Bodrum’daki bisikletliler katılabilecek. Aynı gün çocuklar için de yarış düzenlenecek.

Pazar günü ise 68 kilometrelik kısa ve 108 kilometrelik uzun parkurda yarış yapılacak.

Yarışlarla ilgili  Trofa Kafe’de düzenlenen tanıtım toplantısına, Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Ummahan Yurt, Muğla Gençlik ve Spor Müdürü Musa Kazım Açıkbaş, İl Kültür ve Turizm Müdürü Zekeriya Bingöl, Türkiye Bisiklet Federasyonu Muğla Temsilcisi ve Muğla Karya Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı İlker Cömert, yarışın yöneticisi ve Bodrum Dağ Bisikleti Spor Kulübü Başkanı Ali Sonay, Corelli Bisiklet Genel Müdürü Uğur Kül  ve organizasyon görevlileri katıldı.

Muğla Valiliği himayesindeki etkinlik, Bodrum Kaymakamlığı, Bodrum Belediyesi ve Bodrum Dağ Bisikleti Spor Kulübünün  destekleri ile Muğla Karya Gençlik ve Spor Kulübü organizasyonuyla gerçekleştirilecek.