Bitez sahilinde sportif faaliyetler artacak

Bodrum’un Bitez Mahallesi sahili, mevcut spor tesislerindeki bakım ve onarım çalışmasının ardından sportif faaliyetlerde öne çıkan yerlerden biri olacak. İlerleyen süreçte de yapılması planlananlar hayata geçirilirse motorsuz su sporlarında önemli merkez olması hedefleniyor.

Bitez’de Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne tahsisli, tenis kortu, basketbol sahası, halı saha ile Era Bodrum Yelken Kulübü’nün bulunduğu yaklaşık 8,5 dönüm arazideki bakım, onarım çalışmaları devam ediyor.

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen beraberinde Bodrum Belediyesi Meclis Üyesi Ayşen Kılıç Bozan ve yönetim kurulu üyeleri ile yapılan çalışmaları inceleyip basın açıklaması yaptı.

Mevcut tesislerin modern şekilde yenileneceğini kaydeden Özmen, bölgenin ulusal ve uluslararası motorsuz su sporları yarışmaları ve sporcuların kamp yapabilecekleri yer olmasını amaçladıklarını söyledi.

Mevcut tesislerdeki çalışmaların ocak ayında tamamlanarak faaliyete geçmesini beklediklerini ifade eden Özmen “Bu alanda 2 tane tenis kortu, halı sahamız ve basketbol sahamız var. Tesisler hem yenilenmiş hem de koruma altına alınmış olacak. Burayı yıl boyunca faaliyet gösteren bir tesis haline dönüştürmek istiyoruz. Yan tarafında yaklaşık 5,5 dönümlük alan var. Oranın da plaj olan bölümünü yapılaşma olmadan mevcut halini koruyup plaj voleybolu ve plaj futbolu oynamaya imkan sağlamasını düşünüyoruz. Bu konuda ilgili bakanlıklarla yazışmalarımız devam ediyor.” dedi.

Şu anda çalışmaların sürdüğü alandaki Era Bodrum Yelken Kulübü’nün, bulunduğu yerde faaliyetlerine devam edeceği öğrenildi.