Fethiye’de “3. TYBA Yacht Charter Show” 6 Mayıs’ta başlıyor

Ege ve Akdeniz’de mavi yolculukların yüzen butik otelleri lüks tekneler, 6-10 Mayıs’ta “3. TYBA Yacht Charter Show D-Marin Göcek” de görücüye çıkacak.
Tüm Yat İşletmecileri, Yatırımcıları, Broker ve Acenteleri Derneği (TYBA) ile D-Marin Göcek Marina iş birliğindeki organizasyonda, sektör profesyonelleri bir araya gelecek.
Organizasyonla ilgili tanıtım toplantısında konuşan TYBA Yönetim Kurulu Başkanı Güneş Aysun, “Yerli ve yabancı ziyaretçiler, Türkiye’deki ticari yatçılık filosunu en iyi temsil edeceğini düşündüğümüz yaklaşık 60 tekneyi ziyaret edecek. Daha önce iki kez düzenlediğimiz bu etkinliğimiz, iş bağlantıları ve yurt dışından Türkiye’ye ziyaretlerin artması açısından fayda sağladı. Bu etkinliğimizde de filomuzu daha iyi tanıtacağız.” dedi.
Kovid-19 salgınından sonra yat turizmine talebin arttığını söyleyen Aysun, teknenin daha izole bir ortam olduğunu ifade etti.
Ticari yatçılıkta yurt dışı pazarları ile rekabetlerinde Türkiye’nin bu konudaki alt yapısı hem de öne çıkan değerleri olduğunu dile getiren Aysun “Korunaklı temiz denizleri, marinaları, insanların konukseverliği, kültürel ve tarihi zenginlikleri, aynı zamanda yemek kültürüyle beraber, ekonomik olarak da bunları bir paket haline getirdiğimiz için çok iyi bir seçenek insanlar için. Biz de bunun tanıtımını artırmaya çalışıyoruz. Yurt dışından ne kadar insan çekersek ülkemize kazandıracağımız döviz artacaktır.” ifadelerini kullandı.

Toplantıda TYBA Yönetim Kurulu Üyesi Itır İpekel Tsiropoulos, D-Marin Operasyon Danışmanı Onur Ugan ve D- Marin Türkiye Charter ve Ticari İşler Müdürü Can Akaltan, Türkiye’de ticari yatçılık ve organizasyonla ilgili açıklamalarda bulundu.