Meteorolojik uyarı

Yapılan son değerlendirmelere göre, Muğla’da kuvvetli yağış ve denizde Bodrum-Kumluca arasında fırtına beklendiği bildirildi.

Konuyla ilgili Bodrum Kaymakamlığından yapılan açıklamada, olumsuz hava şartlarının akşam saatlerinden itibaren etkisini artıracak.

Yağışlı havanın yarın akşam saatlerinde, fırtınanın ise gece yarısından sonra etkisi kaybetmesinin beklendiği belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Muğla’da etkisini arttırması beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yarın (cumartesi) akşam saatlerine kadar kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/m2) olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Bodrum-Kumluca arasında rüzgarın, doğu ve güneydoğu yönlerden yarın akşam saatlerinden itibaren ise doğu ve kuzeydoğu yönlerden 6-8 kuvvetinde (50-75km/sa) fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Fırtınanın pazar günü ilk saatlerden itibaren etkisini kaybetmesi tahmin edilmektedir.”