Bodrum’da Leleg Yolu’nu yürüdünüz mü?

Bodrum’da tarihi Leleg Yolu, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin (TÜRSAB) “Alternatif Turizm Türkiye” programının ilk bölümünde ele alındı.
Bodrum Ticaret Odası’nın (BODTO) Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın (GEKA) desteğiyle hayata geçirdiği projeyle bilinirliği artan ve turizm faaliyetlerinde yerini almaya başlayan 2 bin 400 yıllık yol, TÜRSAB TV’deki 32 dakikalık programda anlatıldı. Programda, TÜRSAB Gençlik, Doğa ve Alternatif Turizm İhtisas Başkanı Mustafa Demir, Profesyonel Turist Rehberi Kartal Kaya eşliğinde, bu yol hakkında bilinmeyenleri de gün yüzüne çıkardı.

Offroad bisiklet yolu da bulunan tarihi yolla ilgili bu çalışma, tanıtımdaki eksikliğinin giderilmesinde için büyük bir adım oldu. Tanıtımının yanı sıra yan yollarla birlikte toplam 185 kilometrelik yolun geçtiği yerlerdeki tarihi dokunun korunması ve tanıtımı için yapılacak çalışmalara, Muğla Valiliği ve Bodrum Kaymakamlığı’nın destek vereceği öğrenildi.
İlk etabı 2016’nın mart ayında açılan ancak bugüne kadar tanıtımı ve pazarlaması yeterli olmayan tarihi yolun, TÜRSAB TV’de, alternatif turizm rotalarının keşfedildiği programın ilk bölümüne taşınması umutları artırırken turizmcileri de heyecanlandırdı.