Bodrum Belediyesi’nden müzisyenlere destek

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle çalışmalarına ara vermek zorunda kalan müzisyenlere destek için “Bodrum Sanatçıları, Bodrum Sokaklarında” projesini başlatıldı.

Bodrum Belediyesi tarafından başlatılan projede, ilçenin 20 farklı noktasında müzikseverlerle buluşan 100’den fazla müzisyen, Bodrum sokaklarına neşe ve renk kattı.

Sahnelerden uzak kalan müzisyenler için etkinlik başlattıklarını söyleyen Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Bodrum kültüre ve sanata değer veren insanların bir arada olduğu bir yerdir. Müzisyen arkadaşımız Bodrum’un çeşitli yerlerinde, saat 17:00’dan sonra performans sergiliyorlar. Bir ay böyle devam edecek. Biz onlara kaşelerini ödüyoruz, ama onlara asıl desteği sokaklarda vermemiz gerekiyor. Madem eğlence mekanlarına gidip para harcayamıyoruz, o zaman sokakta onları destekleyelim. Halkımızdan onlara destek olmalarını istiyorum.” dedi.

Vatandaşlardan da çok güzel geri dönüşler aldıklarını ifade eden Başkan Aras, “İnsanlarımız müzik sesi duymayı özlemiş. Halkımızın sanatçılarımıza sahip çıkacağından ve onlara destek olacağından şüphem yok.” diye konuştu.