Türk Polis Teşkilatı 178 yaşında

Bodrum ilçesindeki tören Bodrum Belediye Meydanı’nda gerçekleştirildi.
İlçe Emniyet Müdürü Mete Durukan’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan komiser Gökay Berberoğlu, ürk Polis Teşkilatı’nın 178’inci kuruluş yıl dönümünü kutlamaktan gurur ve mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Berberoğlu, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır’ sözünü kendisine ilke edinmiş Emniyet Teşkilatı, toplumda huzuru ve düzeni sağlamak, vatandaşın can ve mal güvenliğini koruma, kanunun hakimiyetini ve devlet otoritesini tesis etme gibi çok önemli ve hayati görevleri üstlenmiştir. Bizler, bu görevi yerine getirirken demokratik, laik ve sosyal hukuk devletinin bir parçası olduğumuzu asla unutmuyoruz. Toplumun huzurunu ve güvenliğini sağlamaya yemin etmiş olan Türk Polis Teşkilatı, ülkemizin yaşadığı ve 11 ili kapsayan büyük deprem felaketinin ardından en üst seviyede, tüm gücüyle, güvenlik ve asayişin sağlanması, yaraların hep birlikte sarılması adına milletinin yanında olmuş ve olmaya da devam edecektir.” dedi.

Törenin sonunda emniyetin araçlarıyla kortej düzenlendi.

Törene Bodrum Kaymakam Vekili Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, Bodrum Belediye Başkan Vekili Emel Çakaloğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Dalak, İlçe Jandarma Komutanı Özkan Yılmaz, Bodrum Sahil Güvenlik Karakol Komutanı Koray Kemiksiz ile gaziler, muhtarlar, polisler ve vatandaşlar katıldı.