Mustafa Ergene’den miras kalacak

Ege türkülerinin sevilen sesi Mustafa Ergene, kültür mirası bırakmak için yeni albüm çalışmasına başladı.

Yörede yıllardır severek dinlenilen sanatçılardan 64 yaşındaki Mustafa Ergene, dördüncü albümünün çalışmalarına başladı. Bir alışveriş merkezindeki stüdyoda kayıtlara başlayan sanatçı, sadece Bodrum ya da Ege türküleri değil farklı yörelerden de eserler seslendirecek.

Kemanla başlayan sonra bateriye yönelen, 13 yaşından itibaren babasının grubunda bateri çalarak kendini geliştiren Mustafa Ergene “Doğup büyüğüm, yaşadığım, havasını soluyup, suyunu içtiğim bu topraklara vefa borcum var. Bu nedenle yöremizin kültürüne hizmet etmeye gücüm, nefesim yettiğince devam edeceğim. Yeni albümün öncekilerden daha güzel olacağına inanıyorum. Bazıları aynı eserler olacak. Gelişen teknolojiyle birlikte geleceğe daha güzel kayıtlar bırakmak istedim.” dedi.

Kurduğu farklı gruplarda müzisyenlik yapan, yüzlerce düğünde sahne alan, yaptığı kayıtlar farklı etkinliklerde ses sisteminden yayınlanan Mustafa Ergene, albümün çıkacağı zamanla ilgili kesin bir tarih vermezken, ” İçime sinen, işte bu diyeceğim bir çalışma olduğunda müzikseverlerle, insanımızla paylaşacağım.” ifadelerini kullandı.