Temel fotoğrafçılık bu atölyede

Bodrum’da fotoğraf sanatçıları ve meraklılarını bir araya getiren Halikarnas BOFSAD’ın (Bodrum Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği), “temel fotoğraf atölyesi” 22 Şubat’ta başlayacak.

Kurulduğu günden bu yana Bodrum’da çeşitli eğitimler ve söyleşiler gerçekleştirip sergiler açan Halikarnas BOFSAD’ın, temel fotoğraf atölyesinde 10 saatlik teorik eğitimin ardından saha eğitimine geçilecek. Katılımcılar sahada pratik yaparak, bilgilerini uygulamaya geçirecek. Atölyeye katılıp edindikleri bilgileri sahada uygulayıp pekiştirenler, devam eden süreçte fotoğraf sanatında aşama kaydetmek ve ileride daha güzel fotoğraflara imza atmak adına önemli bir çalışmayı tamamlamış olacak.

Derslerin, Çarşı Mahallesi Eski Hükümet Sokakta’ki “Bodrum Foto Sohbet”te verileceği atölye çalışmasıyla ilgili detaylı bilgi almak isteyenlerin, derneğin sosyal medya hesapları üzerinden iletişime geçebilecekleri belirtildi.

Halikarnas BOFSAD’ Başkanı Murat Aslankara, temel fotoğrafçılıkla ilgili eğitimleri bu yıl da devam ettirdiklerini söyledi.

Aslankara, “Fotoğraf kuralları, kompozisyon, ISO, diyafram, enstantane gibi fotoğrafın temelini oluşturan bilgiler içeren derslerimize, fotoğrafı öğrenmek veya bilgilerini tazelemek isteyen tüm sanatseverleri bekliyoruz.” dedi.