Ajda Pekkan, Bodrum’un Kültür ve Sanat Elçisi

Bodrum Tanıtma Vakfı’nın (BOTAV) 25. yıl kutlama konserinde, Süper Star Ajda Pekkan’a “Bodrum Kültür ve Sanat Elçisi“ unvanı verildi.

BOTAV’ın 25. yıl kutlama konserinde Ajda Pekkan sahne aldı. Bir otelde düzenlenen konser sonrası Bodrum Belediye Başkanı ve BOTAV Başkanı Aras, Pekkan’a “Bodrum Kültür ve Sanat Elçisi” beratı ile nişanını takdim etti.

Başkan Aras, “Bodrum çok iyi tanıtılmalı. Sevgili Ajda Pekkan, Zeki Müren zamanından beri Bodrum aşığı. Çünkü onu Bodrum’a ilk Zeki Müren taşımış. Biz dedik ki BOTAV ve Belediye olarak her yıl kültür ve sanat elçileri oluşturalım. Bunun ilk temsilcisi sevgili Ajda Pekkan. Pekkan, bundan sonra Bodrum’dayım, bundan sonra projeler yapalım, sosyal yardım projeleri ile sanatsal ve kültürel işler yapalım dedi. Bu amaçla düzenlenecek üç konserin ilkinin gelirini okul öncesi eğitim için, ikinci konser sokaktaki canlarımızın barınak ve rehabilitasyon merkezi yapımı için, üçüncü konser geliri ise gençlerimizin faydalanacağı bir kütüphane için olacak. Bodrum ve Ajda Pekkan birlikteliği çok önemli enerji verecek” dedi.

Aras ayrıca, Bodrum’un tanıtımı konusunda destek olanlara teşekkür etti.

Bodrum’un kültür ve sanat elçisi olmanın kendisi için büyük onur olduğunu söyleyen Ajda Pekkan, “Benim Bodrum’a olan aşkım Zeki Müren sayesinde başladı.” dedi. Pekkan takdim edilen nişanı evinin çok özel bir yerinde muhafaza edeceğini belirtti.

Başkan Ahmet Aras’ın ev sahipliğinde vakfın yönetimi ve üyelerini bir araya getiren etkinliğe katılanlar arasında Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar da yer aldı.