Muğla’dan deprem bölgesine 660 tır yardım malzemesi

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelere, Muğla’dan  660 tır yardım malzemesi karayolu, deniz yolu, askeri gemi ve askeri uçaklarla gönderildi.

Depremlerin açtığı yaraları sarmak için bölgeye yapılan yardımlar ile Muğla’ya gelen depremzedelere yönelik çalışmaların değerlendirildiği koordinasyon toplantısı Muğla Valisi Orhan Tavlı Başkanlığında yapıldı.

Muğla Valiliği 75. Yıl Toplantı Salonu’nda oda ve borsa başkanlarının da katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, tırlarla gönderilen yardım malzemelerinin yanı sıra, 15 seyyar tuvalet, 13 seyyar banyo, 45 karma tuvalet ve banyo konteyneri ile 237 yaşam konteyneri olmak üzere toplam 310 konteynerin deprem bölgesine sevk edildiği belirtildi.

Vali Orhan Tavlı, depremzede vatandaşların yaralarının devlet ve milletin el birliğiyle en kısa sürede sarılacağını ifade etti.
Valilik koordinesinde başlatılan yardım toplama çalışmalarının devam ettiğini belirten Tavlı, ilk günden itibaren yardım kampanyasına gerek nakdi gerekse de ayni olmak üzere desteklerini eksik etmeyen sivil toplum kuruluşlarına, belediyelere, kamu kurumlarına, iş insanlarına, siyasi partilere ve Muğlalılara teşekkür etti.