Bu uygulama yayaları çok memnun etti

Bodrum’da sivil trafik polisleri, yaya trafiğinin yoğun olduğu ve araç trafiğine kapalı yerlerde motosikletliler üzerinde denetim yapmaya başladı.

Bodrum Trafik Tescil Denetleme Büro Amirliği sivil trafik ekibi, özellikle barlar sokağı olarak bilinen Cumhuriyet Caddesi, Bodrum Belediye Meydanı ve çevresinde, kaldırımlar ve sahil bandında uygulama yapıyor.

Trafik yoğunluğunda dar sokaklar da kullanılarak daha kısa sürede ulaşım imkanı sağlaması nedeniyle Bodrum’da çok sayıda vatandaş motosiklet kullanıyor. Ancak bazı mevkilerde, özellikle de sahil bandında yayalarıı tedirgin eden motosikletliler üzerinde denetimler arttı. Daha çok toplu taşıma araçların yönelik uygulama yapan sivil trafik polislerinin motosiklet üzerindeki denetimleri yayaları memnun ederken, kendilerini durduranın sivil trafik polisi olduğunu öğrenen sürücüleri şaşırttı.

Cumhuriyet Caddesi’nde gerçekleştirilen denetimde kural ihlali yapan sürülere ceza uygulandı. Polis, kaçmaya çalışan ve peşinden koşup yakaladığı bir sürücünün alkollü olduğunu belirledi.

Üzerinden kimliğini belirten herhangi bir belge de çıkmayan sürücünün yapılan araştırma neticesince hakaret, basit tehdit ve basit yaralama suçlamasıyla arandığı ortaya çıktı. Bunun üzerine gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü.

Yayalar memnun oldu

Kumbahçe sahiline gezmeye gelen ya da eve gidiş yolu olarak kullandığı caddeki uygulamayı göre yayalar, sivil ekibe teşekkür etti.

Kural ihali yapan sürücülerden bazıları tepki gösterirken bazıları da ihmalkar olmayıp kurallara uymaya daha çok dikkat edeceklerini söyledi.