Bodrum’da 19 Mayıs coşkusu

Bodrum’da, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı törenle kutlandı.

Belediye Meydanı’ndaki törende, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü çelenginin Atatürk Heykeline sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Törende, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, 19 Mayıs’ın büyük Türk Milleti’nin küllerinden yeniden doğduğu mücadelenin başlangıç tarihi olduğunu söyledi.

Yılmaz ” Bilindiği üzere Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ümüz 19 Mayıs’ta Samsun’a çıkarak bu mücadeleyi başlatmıştır. Bu mücadele, 29 Ekim 1923’de Cumhuriyetimizin kuruluşuyla taçlanmıştır. Bugün bize düşen bu büyük mücadeleyi veren ecdadımızı unutmamaktır. Bu vesileyle başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmetle, minnetle ve şükrana anıyoruz.” dedi.

Bodrum’da vatandaşlar evlerinin pencelerine ve balkonlarını Türk bayrakları astı. Bodrum Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünce esnaf ve vatandaşlara Türk Bayrağı dağıtıldı. Ayrıca gün boyu belediye hoparlörlerinden marşlar yayınlandı.

Bodrum’da düzenlenen törenin ardından Bodrum halkının 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayan Başkan Ahmet Aras, “Bugün gençliğin günüdür. 19 Mayıs ile yakılan tam bağımsız Türkiye meşalesi Mustafa Kemal Atatürk’ten bize mirastır. Bu meşale ellerimizde sönmeden, bitmeden tükenmeden gelecek kuşaklara, gençlere, geleceğe ulaşmaya devam edecek. Başta ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Cumhuriyetimizin kurtuluş meşalesini yakanları selamlıyorum.” diye konuştu.