Halikarnas Çalışma Grubu Bodrum için “Değişim” dedi

Bodrum Ticaret Odası’nın (BODTO) 2 Ekim’de yapılacak seçiminde yer alacak “Halikarnas Çalışma Grubu”nun liderliğini yapan iş insanı Engin Kaplan, değişimin gerekli olduğuna bütün iş dünyasının çok emin olduğunu ve kendilerinin de buna inandığını söyledi.

Seçimlerin ortamın gerilmeden geçmesini çok önemsediklerini ve seçim sonunda azalmayı değil, Bodrum için çoğalmış olmayı amaçladıklarını ifade eden Kaplan, yerel esnafın yanında olan projeler ve sorunlara çözümünler üretilmesi gerektiğini belirtti.

Seçim sürecinde kurumların tarafsız olması gerektiğini vurgulayan Kaplan, “Biz kurumlardan destek istemek bir yana, kurumunuzu koruyun ve tarafsız olun dedik. Biz bu çağrıyı yaparken, herkesin bu konuda özenli olmadığını görüyoruz bununda doğru olmadığını belirtmek isteriz” dedi.

Kaplan “Biz kurumlardan destek istemek bir yana, kurumunuzu koruyun ve tarafsız olun dedik. Biz bu çağrıyı yaparken, herkesin bu konuda özenli olmadığını görüyoruz bununda doğru olmadığını belirtmek isteriz.” dedi.

7 binin üzerinde üyesi olan Bodrum Ticaret Odası’nda 10 meslek grubunun az olduğunu ve bu sayının arttırılması gerektiğini söyleyen Kaplan, yerel esnafın sorunlarının çözülmesine yönelik projelere ihtiyaç olduğunu belirtti.

Kaplan bu konuda şunları söyledi:

“Bodrum iş hayatını besleyen sektörlerin tedarik zinciri, depolama sorunu, sanayi sitesi sorunu, çevre sorunu, su sorunu gibi konular üzerinde çalışılmalıdır. Yerel esnafın, Bodrum’un asıl yükünü çeken yerel işletmelerimiz ve tesislerimizin mücadele ettiği alanlarda, yanında hissettiği destek ve çözümler üretilmelidir.”

Oy pusulasının rengi yeşil

Seçimde pusula renklerinin yeşil olduğunu  dile getiren Kaplan, “Biz mavinin, turuncunun ve kırmızının rekabet unsuru olarak hayatımızdan çıkmasını sağlamak için Halikarnas isminde karar kıldık. Oy pusula rengimizin mavi olmasına karar verdik. Mahmut başkan yaptığı açıklamada biz maviyiz dediği için tartışma oluşturmamak adına rengimizi yeşil olarak belirledik. Bu arada yeşil bu arada bağımsızlık ve güvenin sembolü olarak daha güzel bir buluşmaya dönüştü. Ortamı germe lüksümüz yok. Hepimizin birbiriyle ilişkileri var. Biz bu seçimden sonra azalmayı değil, çoğalmayı düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.