………………………………

GELECEĞE NEFES OLACAK FİDANLARI DİKMEYE

Bodrum’da ağustos ayında yanan ormanlık alana 20 bin fidan dikildi.

Ülke genelinde gerçekleştirilen, Milli Ağaçlandırma Günü “11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” programı kapsamında, Bodrum ilçesinde yanan alanda fidanlar toprakla buluşturuldu.

Mumcular Mahallesi’nin Bayır mevkisinde, ağustos ayında çıkan iki yangında 76 hektarlık alan zarar gördü. Çok sayıda ağacın yandığı bölgenin yeniden ağaçlandırılması için Muğla Orman Bölge Müdürlüğü’nün koordinesinde, Milas Orman İşletme Müdürlüğü ve Bodrum Şefliğince çalışma başlatıldı.

Alanın büyük bir kısmına tohumlar saçıldı. Kalan 10 hektarlık kısmına da fidan dikilmesi için hazırlık yapıldı. O alana Milli Ağaçlandırma Günü “11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” programı kapsamında 20 bin fidan dikildi.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, etkinlikte yaptığı konuşmada, Milli Ağaçlandırma Günü’nde yanan alanın yeniden yeşermesi için bir araya geldiklerini söyledi.

Fidan dikmenin güzel bir şey olduğunu ancak var olan ağaçları, doğayı korumanın daha önemli olduğuna dikkati çeken Yılmaz, bu konuda herkesin daha duyarlı olması çağrısında bulundu.

Yangında rüzgarında etkisi ile alevlerin hızla etrafa yayıldığını anımsatan bölge halkı da etkinliğe destek verdi.

Bayram havasında geçen fidan dikimine Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz’ın yanı sıra Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Garnizon Komutanı Albay İzzet Adagideli, Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Şükrü Arslan, resmi kurum yetkilileri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile öğrencilerin de aralarında yer aldığı çok sayıda vatandaş katıldı.