Selectum Blu Cruises’e “Güvenli Yolculuk” sertifikası

Anex Tourism Group iştiraklerinden Selectum Blu Cruises’in, Almanya merkezli uluslararası sertifikasyon kuruluşu Royal Cert’ten “Güvenli Yolculuk” sertifikasını Türkiye’de alan ilk cruise firması olduğu bildirildi.

Selectum Blu Cruises’in Genel Müdürü Ahmet Yazıcı, ilk seferini geçen yıl ağustos ayında yapan “Blue Sapphire” isimli yolcu gemilerinde, misafirlerin güvenli ve sağlıklı yolculuk yapabilmesi için prosedüre uygun gereken tüm hazırlıkları en ince ayrıntılarına kadar planladıklarını söyledi.
Yazıcı “Gemide, giriş anından turun bitimine kadar Dünya Sağlık Örgütü’nün ve Sağlık Bakanlığımızın önerdiği tüm önlemler ve kurallar titizlikle uygulanmaktadır. Ayrıca Selectum Blu Cruises olarak ‘güvenli yolculuk’ sertifikası bulunan Türkiye’deki tek cruise firmasıyız. Hijyen kurallarını titizlikle benimseyerek aldığımız bu belge ile, cruise tatilinin en güvenli
seyahat seçeneği olduğunu da kanıtlamış olduk.” dedi.

Seyahat boyunca yolcu ve mürettebatın sağlık durumunun hem liman otoriteleri, hem de gemi yönetimindeki sağlık ekibi tarafından sürekli kontrol altında tutulduğuna dikkati çeken Yazıcı, “Misafirlerimizden seyahat gereksinimlerine uygun olarak negatif test sonucu ve aşı sertifikaları gibi ilgili belgeleri sağlamalarını rica ediyoruz. Tüm misafir ve mürettebat için biniş öncesi gelişmiş sağlık taraması yapılıyor. Konuklarımız için zorunlu sıcaklık taraması ve yatılı öncesi sağlık bildirimleri özenle takip edilmekte. Mürettebat üyeleri için ise gemiye biniş öncesi ve rotasyonları boyunca Kovid-19 testi yapılmaktadır. Gemimizin içinde kızılötesi ateş tarama sistemi mevcut. Elbette doktor ve sağlık ekiplerimiz de hazır bulunuyor.” diye konuştu.

Bodrum’a iki yıl aradan sonra yolcuyla ilk kruvaziyer olmuştu

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından en çok etkilenen sektörlerden biri kruvaziyer turizmi olurken, Bodrum’a iki yıl aradan sonra yolcuyla ilk kruvaziyer “Blue Sapphire” olmuştu. 200 metre uzunluğundaki gemi, geçen yıl eylül ayında Bodrum Cruise Port’un iskelesine yanaştırılmıştı.

Üst segment otel konforu ile hizmet veren 11 katlı gemide, kabinlerin özelliklerine göre 6 farklı konaklama seçeneği sunuluyor. Restoranlar, SPA merkezi, fitness merkezi, mağazalar, açık ve kapalı havuzlar ve oyun salonu da bulunan gemide, yolcuların keyifli vakit geçirmeleri için farklı etkinlik ve aktiviteler de gerçekleştiriliyor.