Bodrum açıkları yelkencilerle şenlendi

Yelkende Muğla İl Birinciliği 4. Ayak Yarışları Bodrum’da yapıldı.

Türkiye Yelken Federasyonu’nun (TYF) il programında yer alan ve Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğünün düzenlediği yarışlar, Bodrum Belediyesi Bodrumspor Yelken Şubesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Optimist, laser 4.7, laser radial ve techno 293 sınıfarında yapılan yarışlara 11 kulüpten 133 sporcu katıldı. Üç günü kapsayan organizasyonda ikinci gün yarışları olumsuz hava şartları nedeniyle iptal edildi. Diğer iki gün sporcular en iyi dereceyi elde etmek için mücadele etti. İçmeler-Karaada arasında kurulan parkurdaki yarışlarda renkli görüntüler oluştu.

Son gün yarışlarının ardından dereceye girenler açıklanarak düzenlenen törenle ödülleri verildi.

Bodrum Belediyesi Bodrumspor Yelken Şubesi Sorumlusu Hadi Türk, Bodrum’da yelken sporunda çıtanın her geçen gün yükseldiğini, kulüp olarak buna katkı verdikleri için mutlu ve gururlu olduklarını söyledi.

Ulusal ve ululararası yarışlarda başarılar elde eden sporcular yetiştirdiklerini işaret eden Türk “Ev sahipliği yaptığımız bu yarışların çocuklarımızın, gençlerimizin birbiri ile kaynaşması ve yetenekleri geliştirmesi açısından da çok önemli olduğuna inanıyorum. Dolayısıyla bu tür organizasyonlar yelkenciğimizin geleceğine de katkıda bulunuyor. Burada yarışlara katılan sporcularımızın yetişmesinde en büyük destekçileri olan aileleri başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.