Hakan Çağlar, Halikarnas BOFSAD’ın yeniden başkanı seçildi

Fotoğraf sanatçısı Hakan Çağlar, Halikarnas BOFSAD’ın (Bodrum Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği) yeniden başkanı oldu.

2014’de kurulan dernekte iki dönem başkanlık yapan kurucu başkan Hakan Çağlar, derneğin olağanüstü genel kurulunda tekrar başkanlık görevine geldi.

Çağlar’ın Bodrum’da yelken ve enduro yarışlarında çektiği birbirinden renkli ve dikkat çekici fotoğraflardan oluşan “Rüzgarın Kanatları” ve “Demir Atlar” isimli iki sunumu, geçen yıllarda iz bırakmış ve fotoğraf meraklılarına ilham da olmuştu.

Birçok kişinin fotoğraf sanatında yeteneğini geliştirip yeni bilgiler edinmesinde önemli katkılarda bulunan Çağlar, Halikarnas BOFSAD’ın kurulduğu günden bu yana Bodrum’da çeşitli eğitimler, söyleşiler ve atölyeler gerçekleştirip sergiler açtıpğını söyledi.

Gözden kaçan detayları ve heyecanlı anları anları fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştiren Çağlar, “Bodrum’da fotoğraf sanatçıları ve meraklılarını bir araya getirmeye devam edeceğiz. Teorik ve pratik eğitimler ve uygulamalarla, fotoğraf sanatında aşama kaydetmek ve ileride daha güzel fotoğraflara imza atmak isteyenler, derneğimizde ağırlamayı sürdüreceğiz.” dedi.