Yelkenler açıldı

Bodrum Açık Deniz Yelken Kulübünün (BAYK) düzenlediği “SCHÜCO-BAYK Kış Trofesi”nin 1. ayak yarışları yapıldı.

Yedi etaptan oluşan ve her ayağı iki günü kapsayan organizasyonun 1. ayak yarışlarına 35 ekip katıldı. IRC-A, IRC-B ve destek olmak üzere 3 ayrı sınıfta düzenlenen yarışların ilk etabında yaklaşık 300 sporcu mücadele etti.

Bodrum açıklarındaki yarışlarda renkli görüntüler oluştu. Katılımcılar güzel bir yarış haftası geçirdiklerini söyledi.

Geçen yıl ana sponsor olmadan organizasyonu başarıyla tamamlayan BAYK’ın düzenlediği yarışlara, bu yıl kapı, pencere ve cephe sistemleri tedarikçisi Schüco ana sponsor oldu.

Yarışların ilk etabını Schüco Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Zeynep İnsel Muratoğlu ve Alüminyum Sistemler Ege ve Akdeniz Satış Sorumlusu Tarık Onar da izledi. İlk gün yarışlarının ardından Marina Club’daki kokteylde, “yelken” temalı hazırlanmış pasta kesildi.

Organizasyonla ilgili bodrumyenimedya.com’a konuşan Schüco Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Zeynep İnsel Muratoğlu, tekneye sponsorlukla daha önce de yelken sporunda olduklarını söyledi.

Muratoğlu “Bunu bir sonraki aşamaya taşıdık. Showroomumuz olan Bodrum’da bu yarışlara adımımızı yazdırmak istedik. BAYK ile iş birliğine girerek kış trofesinin ana sponsoru olduk. Çok keyifli bir spor. Güzel yarışlar olacağını düşüyoruz. Yelken sporuna destek vermeye devam edeceğiz.” dedi.

2. ayak mücadelesi 8-9 Şubat’ta gerçekleştirilecek organizasyon, 30-31 Mayıs’ta 7. ayak yarışlarının ardından ödül töreni ile tamamlanacak.