Bodrum’da alışılmadık yılbaşı!

Bodrum Belediye Meydanı’nda yeni yılı karşılayan vatandaşlar umduğunu bulamadı. Geri sayım ve havai fişek gösterisi olmadan yeni yıla girildi.

Gözde turizm kentinde, saatler gece yarısına yaklaştıkça ilçe merkezinde ve eğlence mekanlarının bulunduğu yerlerde hareketlilik arttı.

Her yıl olduğu gibi vatandaşlar Belediye Meydanı’ndaki etkinliğe yoğun ilgi gösterdi. Dj Suat Ateşdağlı da performans sergiledi. Vatandaşlar yılbaşı süslemeleri önünde fotoğraf çektirdi.

Eğlenceli dakikalar yaşayanların yeni yıla girerken bekledikleri olmadı. Bodrumlular, tatilciler ve ilçede yaşayan yabancı uyruklu vatandaşlar, yılın son saniyelerini hep birlikte geriye doğru sayıp heyecanla yeni yıla “merhaba” demek için meydanda bekledi. O anları kaydetmek, cep telefonları ile canlı yayın yapıp sosyal medyada paylaşmak için telefonlarını hazırladı. Ancak takvimler 1 Ocak 2020’yi göstermesine rağmen sahnede böyle bir organizasyon gerçekleşmedi. Dakikalar sonra yapılmaya çalışılsa da geç kalındığı için eşlik eden sayısı az oldu. Meydanda duyulan ses cılız kaldı. Havai fişek gösterisi de olmayınca kutlamaya gelenler dağılmaya başlaması dikkati çekti.

İlçenin farklı noktalarında havai fişek gösteleri yapıldı. Meydandan ayrılanlar ve diğer vatandaşlar, eğlence mekanlarındaki ve açık havada müzisyenler eşliğindeki eğlencelere katıldı.