Genç Kızılay gönüllülerinden Mumcular’a ana sınıfı

Bodrum’da Genç Kızılay gönüllülerinin, üç sınıfta eğitime devam edilen Mumcular Sitare Özkan Çok Programlı Anadolu Lisesi Uygulama Anaokulu’na kazandırdığı yeni sınıf törenle açıldı.

Mumcular Sitare Özkan Çok Programlı Anadolu Lisesi’nin bahçesinde, yenilenip eğitim döneminin başlangıcında anaokulu olarak öğrenci kabul eden başlayan binada, Türk Kızılay Bodrum Şubesi Genç Kızılay gönüllüleri bir sınıf daha oluşturmak için çalışma başlattı. Kızılay üyeleri, gerekli malzemelerini temin ettiği sınıfta tadilat ve çeşitli süslemeler yaptı. Oluşturulan sınıf törenle açıldı.

Açılışa Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Arslan Korkmaz, Türk Kızılayı Bodrum Şube Başkanı Ömer Başbuğ, Kızılay gönüllüleri ve bazı veliler katıldı.

Mumcular Sitare Özkan Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Abdullah Er, beş programın bulunduğu lisede, çocuk gelişimi ve eğitimi programındaki öğrencilerin, uygulama anaokulunda staj ve uygulamalı dersleri yapma imkanı bulduğunu belirtti.

Anadokulunun öğrencileri 23 Nisan ve Kızılay şarkısı söyledi.