Sergilemeler artık Bodrum Kalesi’nin asıl yapılarında olacak

Restorasyonunda ikinci etap çalışmaları devam eden Bodrum Kalesi’ndeki eserler, artık kalenin asıl yapısında sergilenecek.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un incelemelerde bulunduğu Bodrum Kalesi’nde, yeni gelişmeler yaşanıyor. Yürütülen çalışmalarda bugüne kadar görülmemiş iki top mazgalı gün yüzüne çıkarıldı.

Çalışmalarla ilgili Muğla Rölöve ve Anıtlar Müdür vekili Bilge Özyer ve diğer yetkililerden bilgi alan Bakan Ersoy, ikinci etap çalışmaların planlandığı gibi devam ettiğini ve 18 Mayıs Müzeler Günü’ne yetiştirileceğini söyledi.

Bakan Ersoy, yaptığı açıklamada, “İkinci etabını 18 Mayıs’ta açıyoruz. Küçük bir kısım kalıyor, burayı da yaz boyunca ziyaretçilere hissettirmeden çalışıp tamamlayacağız. Daha önce açılmamış yerleri de açtık. Daha önce kullanılmayan kapalı alanları, depo olarak kullanılan yerleri şimdi sergi alanı olarak kullanacağız. Çok daha keyifli, zevkli bir kale ziyareti olacak.” dedi.

İkinci etabın tamamlanmasının ardından ziyaretçiler, çalışmalar sırasında bulunan iki top mazgalını ilk kez görme fırsatı bulacak. Sergilemelerin çoğunun sonradan yapılan yapılarda gerçekleştirildiği öğrenilen kalede, ziyaretçiler artık kalenin asıl yapılarında eserleri görebilecek.